Unisono

Aktuality

2018

27. 1.   Pardubice (Sumorock festival Diagnóza 295, plus Odyssea a Kern)
  2. 6.   Přelouč (plus Polymetal)
  9. 6.   Újezd (okr. Pardubice, plus Odyssea, Benefit, Markýz John...)
30. 6.   Hlinsko (plus Suzi Quatro)
13. 7.   Živanice (plus Špejbls Helprs)
14. 7.   Sekeřice (Hliňák fest, plus Klaxon, Polymetal, Karamel, Orient...)
31. 8.   Přelouč (Sumorock festival)

 
Aktuality
 
Aktuality

Tak tohle jsme si opravdu užili. Natáčení klipu k písničce Schizoreggae. Na psychiatrické klinice! Nutno přiznat, že role psychiatrických pacientů šla některým členům skupiny opravdu virtuózně. Poděkování MUDr. Janu Cimickému, CSc., který v roli primáře ztělesnil sám sebe.

 
Aktuality

„Zpátky nejdou, vážně nejdou navrátit chvíle nádherný, tak vzdálený. Tak aspoň starý album otvírám. Sny, příběhy a touhy ukrývá.“ Nic nevystihuje lépe, proč vzniklo tohle CD, než tento úryvek z textu písně Starý album.

Bylo nám o pár desítek let míň, když jsme v různých rockových skupinách vyrazili „dobývat“ svět. Pak nás osud spojil dohromady. Měli jsme sny, prožili spoustu příběhů, naplňovali svoje touhy. V roce 2017 bude skupině Unisono 30 let a už 25 let hrajeme ve stejném složení.

Na Starý album jsme nahráli největší unisonovské hity, tu zvláštní směs rockových vypalovaček, nádherných balad a hospodských odrhovaček, která Unisono definuje. Tyhle písničky z autorské dílny Petr Štěpánka spoluvytvářely českou bigbítovou historii. Do svého repertoáru je převzaly desítky kapel.

Věříme, že i Vám tohle CD udělá radost. Nejen my, ale i vy totiž určitě máte svoje „starý album“, ukrývající dávné sny, příběhy a touhy.

Protože víno fleky dělá - Schizoreggae - Smuteční - Domácí kázání - Prosím, dej mi trochu víc - Neznámý vojín - Píseň pro dvacet sedm českých pánů - Chodili jsme spolu jen tejden - Judy (Jó, já ji mám) - Tak to se holkám někdy stává - Vždyť na to máš - Starý album

 


Petr Štěpánek
e-mail:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Aktuality - 2014


Nahrávání, míchání a mastering našeho novýho cédéčka Vzpomínky na budoucnost se nakonec protáhly na 18 měsíců. Ale myslíme si, že to stálo za to. Je to klasický Unisono, originální směs hard rocku, popu a art rocku. A jako speciální host Tanja. Sedmnáct tracků, z půlky oprášené písničky, se kterými jsme kdysi začínali, ale v novém kabátě, z půlky novinky. TADY se můžete podívat. CD už je vylisované, stojí 199,- Kč a (třeba i spolu se všemi našimi staršími deskami) si ho můžete objednat ZDE. Jak vypadá zadní strana? Stačí kliknout na "celý článek" nebo titulek.

 

Celý článek...

 
Aktuality - 2014

Pro další obrázky klikněte na titulek nebo "celý článek". (13-05-2014)

Celý článek...

 

  

Jedno CD za 99,- Kč. Ke každým třem objednaným CD čtvrté zdarma, dle vlastního výběru. Objednávky ZDE.

 
Aktuality - 2014

Kdy plánujete křest?

Točit jsme začali v únoru 2013 a původní záměr byl, že album vyjde před Vánoci. Což se ovšem nepodařilo, protože se nikam nehoníme a chceme, aby to byl opravdu nářez. Nakonec jsme před Vánoci vypustili jenom vánoční bonusovku V Betlémě zrodil se král. Současný stav je takový, že prakticky všechno už je natočené i smíchané a aktuálně už doděláváme jen poslední písničku. Je to krásná pomalá věc, duet, ve kterém s námi hostuje Tanja. (22-05-2014)

Celý článek...

 
Aktuality - 2013

Deník (18-09-2013) Rocková skupina Unisono dokončuje v těchto dnech nové CD s názvem Vzpomínky na budoucnost. „Všechno už je nahrané i nazpívané, teď už nás čeká jenom míchání jednotlivých písniček,“ říká lídr kapely Petr Štěpánek a dodává: „Právě to je ovšem při dnešních technických možnostech ta největší alchymie, kterou můžete nahrávkám hodně pomoci, nebo to při nedostatku citu také hodně zazdít.“

Celý článek...

 
Aktuality - 2013Od 17. března 2013 najdete Unisono také na facebooku...
... a od 20. září 2013 také na Bandzone.

 
Aktuality - 2012

Tak tohle nebylo k vidění spoustu let - Unisono ve zkušebně !!! Dokonce došlo i na nové písničky. Pro další fotky klikněte na titulek nebo "celý článek".

Celý článek...

 
Aktuality - 2011

Skupině Unisono bude příští rok 25 let a s tímhle kulatým výročím souvisí i nové CD, pojmenované podle titulní písničky Nechal jsem si narůst dlouhý vlasy. Jedenáct tracků, které album obsahuje, před více než dvaceti lety nahrála ještě původní sestava skupiny – Lukšík, Sádlík, Šafařík, Šejnoha a Štěpánek. Proč album nevyšlo už tehdy? Z docela prozaických důvodů. Tahle sestava se v roce 1990 rozešla a Unisono krátce nato – už v novém složení – natočilo debutové album Rock Music. Nebylo proč vydávat starou sestavu.

CD si můžete objednat ZDE.

Celý článek...

 
Aktuality - 2010

Reedice cédéček skupiny Unisono je na světě! Objednávky ZDE.

 
Aktuality - 2010

Tuhle jsem narazil na webovky Pavla Sádlíka (Kentaur, Karamel, Markýz John aj.), prvního basáka Unisona. Hrál s námi v letech 1987 – 89. U jeho vzpomínek na začátky Unisona (poslední třetina „biografie“) jsem se moc pobavil. Něco si sice pamatuju trochu jinak (kupříkladu příhoda z Broumova se zcela jistě odehrála ve Frýdlantu a já nepřijel s Lukšou, ale byl na pódiu) a něco si pro změnu nepamatuju vůbec, ale to už dnes není podstatné. Jsou to náramné historky. Na noční „požární cvičení“ v otrokovickém hotelu se prostě zapomenout nedá. (pš)

www.pavel-sadlik.eu

 
Aktuality - 2010

Ohlédnutí za Odyss Festem ZDE. Pro více fotografií klikněte na titulek nebo "celý článek"

Celý článek...

 

Skupina Unisono vznikla v roce 1987 okolo hráče na klávesové nástroje Petra Štěpánka (ex Odyssea), který ke spolupráci přizval pražské hudebníky Eduarda Šejnohu (bicí, ex Orient) a Pavla Sádlíka (baskytara, ex Karamel) a královéhradeckého kytaristu Vlastimila Lukšíka. Na pětici skupinu doplnil hrající manažer Jindřich Šafařík (klávesy, kytara).


Unisono 1987 - Lukšík, Šejnoha, Štěpánek, Sádlík, Šafařík

Celý článek...